Rzucanie palenia, choć z początku nie zawsze jest proste, dzień po dniu zmienia życie na lepsze. Kolejne osoby, którym udało się wyleczyć z uzależnienia, mają szansę odbudować kondycję i cieszyć się bardziej atrakcyjnym wyglądem. W przypadku panów okazuje się, że również lepszym libido, bo im więcej wypalonych papierosów, tym mniejsza ochota na współżycie.

Wpływ palenia na związek i życie seksualne

Kiedy Ty jesteś osobą palącą, a Twoja partnerka nie, już sam ten fakt może rodzić konflikty. Ludzie wolni od nałogów nie mają ochoty wdychać dymu tytoniowego i może im przeszkadzać odór papierosów, który niestety czuć w oddechu, na włosach i ubraniach. Jednak na tym wpływ palenia na związek się nie kończy. Częste raczenie się dymkiem może bowiem ograniczyć ochotę na seks, co potwierdzają badania.

Jedne z obserwacji, w trakcie których badano wpływ palenia na płodność, wykazały nie tylko, że palący mężczyźni mają większe problemy z poczęciem dziecka, ale także wykazują mniejszą ochotę na współżycie, w porównaniu z niepalącymi. Odczuwają także mniejszą satysfakcję ze zbliżeń.

Co zaskakujące, problem ten dotyczył nawet młodych mężczyzn, w wieku 20-30 lat. Badanie wykazało, że biorący w nim udział palacze współżyli średnio 6 razy w miesiącu. Niepalący zadeklarowali zbliżenia 2 razy częściej. Według innych ekspertów obniżenie libido i satysfakcji z seksu może być związane z mniejszymi możliwościami mężczyzn w łóżku.

Palenie tytoniu jest bowiem jednym z czynników, które prowadzą do zaburzeń erekcji. Kiedy zaś mężczyzna ma poczucie, że nie może dać z siebie tyle, ile by chciał, to oczywiste, że ma mniejszą ochotę na sex, bądź też może go unikać.

Czy można poprawić libido palacza?

Na poziom popędu seksualnego wpływają różne czynniki. Jeśli chcesz poprawić libido, na pewno warto zadbać o zdrowy styl życia. Ważnym elementem tych zmian powinno być rozstanie się z uzależnieniem od nikotyny, które odbije się korzystnie na ogólnym zdrowiu.

Perspektywa zwiększenia popędu seksualnego oraz ograniczenia ryzyka zaburzeń erekcji są zresztą doskonałą motywacją. Wnioskując z wyników obserwacji naukowych, jedne z największych korzyści z rzucenia palenia mogą być odczuwalne właśnie w alkowie.

Jeżeli rzucanie palenia połączysz z innymi, korzystnymi zmianami w stylu życia, jak ograniczenie alkoholu, zdrowe odżywianie i regularna aktywność fizyczna, z pewnością Twoja kondycja polepszy się jeszcze szybciej.

Jak skutecznie rzucić palenie?

Wielu uzależnionych na myśl o rzucaniu palenia odczuwa strach i niechęć. Obawy przed uciążliwymi objawami  odstawienia nikotyny takimi jak nerwowość, wahania nastroju, wzmożony apetyt, trudności ze skupieniem uwagi oraz wiele innych sprawiają, że decyzja o rzuceniu palenia odwleka się  w nieskończoność. Aby tego uniknąć, warto podejść do rzucania palenia na poważnie i stworzyć dobry plan.

Pomocny w leczeniu uzależnienia od nikotyny jest lek bez recepty Tabex, który kupisz w niemalże każdej aptece. Jedno opakowanie to pełna terapia dzięki której nie musisz męczyć się z uciążliwymi objawami odstawienia nikotyny. Przekonasz się, że na zerwaniu z nikotynowym uzależnieniem zyska i Twoje zdrowie, i Twój związek.