Pewnego dnia  podjąłeś odważną decyzję i postanowiłeś rzucić palenie, jednak okazało się, że silna motywacja nie wystarczy i szukasz preparatów, które pomogą Ci pozbyć się nałogu? Najlepiej wybrać opcję, która odpowiada naszym potrzebom i indywidualnemu trybowi życia.

Palacze często sięgają po gumy do żucia z nikotyną, które są powszechnie reklamowane przez producentów w telewizji i innych środkach masowego przekazu, jednak trzeba pamiętać, że terapia zastępcza tego typu jest znacznie droższa niż inne formy walki z nałogiem.

Ponadto żucie bywa postrzegane jako czynność rytualna, tak jak trzymanie papierosa, co również może prowadzić do swoistego uzależnienia. Ciekawą alternatywą dla kosztownej nikotynowej terapii zastępczej są preparaty z cytyzyną, która zmniejsza uczucie głodu nikotynowego, a finalnie pomaga w walce z nałogiem.

Jeśli więc masz postanowienie uwolnić swój organizm od dręczącego nałogu, nie czekaj i już dzisiaj rozpocznij swoją walkę. Tabex zawierający cytyzynę to lek, który w połączeniu z Twoją determinacją pomoże Ci odzyskać kontrolę nad własnym życiem. Wygraj walkę, rzuć palenie i rozpocznij pozytywne zmiany w swoim życiu, bo osobisty sukces zależy od Ciebie !

Psychoaktywne działanie nikotyny a uzależnienie. Czy preparaty na rzucenie palenia zawierające nikotynę też mogą uzależniać?

Nikotyna działa na organizm podobnie, jak każda inna substancja psychoaktywna. Pobudzając określone receptory w naszym mózgu wpływa stymulująco lub uspokajająco na pracę naszego układu nerwowego. W wyniku regularnego sięgania po papierosy receptory nikotynowe są drażnione, a osoba paląca przyzwyczaja się do takich efektów palenia.

Po pewnym czasie zaczynamy odczuwać satysfakcjonujący poziom pobudzenia i koncentracji jedynie wtedy, gdy dostarczymy sobie kolejną dawkę nikotyny, sięgając po następnego papierosa.

Kluczem do rozprawienia się z nałogiem jest całkowita eliminacja nikotyny ze swojego życia, a pomocny w tym może okazać się preparat Tabex, pomagający zmniejszać istniejącą u palaczy zależność od nikotyny.

Substancją czynną tego leku jest cytyzyna, która konkurując z nikotyną o te same receptory, ze względu na silniejsze wiązanie  stopniowo wypiera z nich nikotynę.

Jak więc rzucić palenie? Odpowiedź jest jedna, przede wszystkim trzeba chcieć i wiedzieć, że lek Tabex pomaga stopniowo zmniejszać zależności organizmu od nikotyny, bez objawów rzucenia palenia!

Otyłość a rzucenie palenia – fakty

Palacze często zastanawiają się, jakie dla ich organizmu będzie miało skutki rzucenie palenia? Czy wzrost wagi po rezygnacji z nikotyny jest rzeczywiście efektem, którego nie da się uniknąć? Tycie po rezygnacji z papierosów ściśle zależy od prowadzonego w czasie terapii trybu życia.

Jeśli lubimy leniuchować, stronimy od sportu i spożywamy wiele przypadkowych posiłków złej jakości, wówczas rzeczywiście ryzyko otyłości rośnie, ale dotyczy ono również osób, które nigdy po papierosy nie sięgały.

W organizmie po rzuceniu palenia zachodzi oczyszczenie z toksyn, dlatego warto skupić się na potrzebach własnego ciała i nie zagłuszać ich sięganiem po przekąski. 1/3 osób, które przestają palić nie tyje, tyle samo osób przybiera na wadze, pozostali zaś tracą zbędne kilogramy w wyniku diety i ćwiczeń w czasie terapii odwykowej.  Ruch, sport  i zdrowe, odpowiednio zbilansowane posiłki są sposobem na utrzymanie świetnej sylwetki i doskonałej kondycji.

W walce z uzależnieniem warto wspomóc się preparatami, które pozwolą skutecznie rozprawić się z papierosowym wrogiem.  Nie czekaj, już dzisiaj odetchnij pełną piersią i sprawdź, jak smakuje wolność od uzależnienia.