„Rzucam palenie!” myślisz pewnego dnia i przystępujesz do realizacji zamierzenia. Jednak entuzjazm z czasem słabnie, a siła woli zostaje wystawiona na próbę. Żeby zapobiegać kryzysom w procesie odstawienia papierosów warto przede wszystkim uwierzyć w sukces i wesprzeć się odpowiednimi produktami, które pomogą nam go osiągnąć.

Tabex to lek, który pomaga likwidować przyczynę uzależnienia, zmniejszając zależność organizmu od nikotyny i pozwalając zrezygnować z tytoniu bez objawów abstynencji. Podczas rzucania palenia, trzeba wyraźnie określić cel do którego zbliża nas każdy dzień bez dymu papierosowego

. Warto pamiętać, że statystycznie każdy papieros kosztuje 11 minut życia, a dym tytoniowy zawiera bardzo szkodliwe substancje smoliste… Co miesiąc kilkaset tysięcy Polaków próbuje rzucić palenie, jednak przez brak odpowiedniej terapii i zbyt niską motywację, próby te często kończą się niepowodzeniem.

Silne postanowienie zaprzestania palenia tytoniu i odpowiednia terapia lekiem Tabex, to obietnica sukcesu w walce z nałogiem.

Korzyści z rzucenia palenia

Wydaje Ci się, że papierosy są nieodłącznym elementem Twojego życia i pozwalają na relaks nawet w najbardziej stresującej sytuacji? Nic bardziej mylnego! Poznaj korzyści z rzucenia  palenia i zacznij smakować życie na nowo.

Rezygnując z papierosów dajesz szansę organizmowi na regenerację, a co się z tym łączy na poprawę zdrowia i kondycji. Kiedy nikotyna przestaje działać na Twój organizm ciśnienie krwi, temperatura ciała i puls wracają do wartości prawidłowych. Zmniejsza się ryzyko groźnych chorób nowotworowych i zawału serca.

Po odstawieniu papierosów ustępuje kaszel, uczucie zatkanych zatok czy bezdechy, a Ty masz po prostu więcej energii! Ponadto nareszcie możesz w stu procentach czerpać przyjemność z jedzenia, ponieważ do tej pory palenie papierosów upośledzało zmysł smaku, a przede wszystkim zapachu, gdzie zapach w znacznej mierze odpowiada za nasze odczucia smakowe.

Jeśli wciąż zastanawiasz się nad tym, czy warto rzucić palenie, pomyśl również o swoim budżecie. Rezygnacja z nałogu pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy, które możesz wykorzystać na przyjemności takie, jak wyjazd z rodziną czy zakup nowych mebli.  Dlatego już dzisiaj zacznij odkrywać smak życia bez uzależnienia i zrezygnuj z papierosów!

Między nami nie ma chemii, czyli o szkodliwości papierosów

W  Polsce około 10 milionów osób wypala regularnie 10-15 papierosów dziennie. Oczywiście większość palaczy zdaje sobie sprawę z tego, że palenie szkodzi, jednak mimo wszystko nie potrafią zrezygnować z nikotyny. Wśród skutków palenia wymienia się najczęściej nowotwory, choroby układu krążenia i choroby płuc.

Warto sobie uświadomić, że lista powikłań związana z długoletnim paleniem papierosów jest znacznie dłuższa. Kupując paczkę ulubionych papierosów jednocześnie nabywamy ryzyko zachorowań na wiele groźnych przypadłości, z czego nie zawsze zdajemy sobie sprawę.

Palenie tytoniu może być również przyczyną zawału serca, miażdżycy i udaru. Sięganie po papierosy przyczynia się też do powstawania wrzodów dwunastnicy  i żołądka.  Ponadto nałogowym palaczom grozi osteoporoza, choroby degeneracyjne oraz urazy kręgosłupa, a także zachorowanie na reumatyzm.

Lista chorób palaczy jest naprawdę bardzo pokaźna, a na dodatek papierosy szkodzą również kondycji skóry i mogą przyśpieszać starzenie. Zawalcz o świetną kondycję organizmu i już dzisiaj powiedz sobie: „rzucam palenie”. W trudnym procesie rezygnacji z nałogu pomogą specjalistyczne preparaty, takie jak Tabex, który zmniejsza uczucie głodu nikotynowego.

Leave a Reply