Paczka papierosów otwiera każdą listę Twoich zakupów? Na pewno nie pozostaje to bez wpływu na domowy budżet. Nie oszukujmy się, wyroby tytoniowe nie są tanie, a nałogowe palenie znacznie zwiększa kwotę miesięcznych wydatków.

Jak więc zaoszczędzić? Odpowiedź wydaje się prosta – wystarczy rzucić palenie. Jednak samo wcielenie tego postanowienia w życie jest znacznie trudniejsze, co nie znaczy, że wykracza poza nasze możliwości.

„Oszczędzam, nie palę” – postanawiasz i nagle zaczynasz zastanawiać się, od czego właściwie zacząć. Nie ma jednej właściwiej drogi, która pozwoli uwolnić się od nałogu, jednak są sposoby, które mogą nam tę drogę znacznie skrócić.

Oczywiście każdej terapii antynikotynowej musi towarzyszyć silna motywacja. Twoją może być m.in. chęć oszczędzania, ale sama chęć rzucenia palenia może okazać się niewystarczająca. I tutaj pojawia się farmakologia. Dostępny w aptece lek Tabex to odpowiedź na zagwozdkę wszystkich palaczy – czyli, jak rzucić palenie i nie zwariować.

Zawarty w nim alkaloid roślinny o nazwie cytyzyna pozwala odzwyczaić się od palenia bez nieprzyjemnych objawów odstawienia nikotyny. Końcowym celem stosowania leku jest trwałe zerwanie z nałogiem, a z pewnością finalna rezygnacja z papierosów nie pozostanie bez wpływu na Wasze wydatki.

Wygląda, wiec na to, że trafiliście na idealnego sojusznika w walce z uzależnieniem od nikotyny. Jednak nawet wygrana wojna zwykle składa się z różnych bitew, które mogą bywać wyczerpujące. W chwilach kryzysu nie zapominajmy o tym, dlaczego właściwie podjęliśmy wyzwanie i do czego nas to prowadzi. To z pewnością podniesie morale i pozwoli przezwyciężyć nękające nas wątpliwości.

Energię poświęconą na myślenie o papierosach, można też spożytkować na plany zakupowe… Bo mamy dobrą wiadomość – jeśli już uda Wam się rzucić palenie będziecie po prostu bogatsi!

Nie puszczaj pieniędzy z dymem

Rezygnujesz z nałogu i co zyskujesz? Jakie są tak naprawdę korzyści z rzucenia palenia? W tym tekście skupiamy się na finansowych profitach.  Średni koszt spalania jednej paczki dziennie kumuluje nam się w kwotę ok. 450 zł na miesiąc, a w skali roku jest to już wydatek przekraczający 5 000 zł…

To kwota, za którą można kupić nowy telewizor lub wyjechać na wymarzone zagraniczne wakacje. Przez 10 lat niepalenia uda nam się uzbierać sumę, za którą można kupić samochód.

A co jeśli palimy  „tylko” kilka przysłowiowych papierosów dziennie? Wówczas w ciągu miesiącu z dymem puszczamy około 200 złotych, przez rok kwota ta wzrasta do ponad 2000 zł. Każdy papieros to ponad 70 groszy, które w momencie odpalenia zapalniczki ucieka z naszego portfela.

W poszukiwaniu straconego czasu…

Rzucasz palenie i co dalej z Twoim czasie? W momencie, kiedy obliczyliśmy, jak wiele pieniędzy przepalamy, warto zastanowić się również nad chwilami, które tracimy przez uzależnienie. Wypalanie jednego papierosa zajmuje średnio 5 minut, więc wypalenie paczki w ciągu dnia zabiera nam łącznie około 100 minut.

Sumując przez rok spędzamy na papierosie mniej więcej 608 godzin… Ten czas możemy spożytkować na rozwijanie naszych pasji lub na pracę, dzięki czemu nie tylko uda nam się zaoszczędzić pieniądze, ale również znaleźć dodatkowe źródło dochodu.

A może warto potraktować te dodatkowe 25 dni jako urlop i spędzić wolne chwile w ciągu dnia na spełnianie własnych pragnień i przyjemności? W końcu to czas zaoszczędzony, dzięki determinacji i uporowi w rzucaniu palenia, więc warto sobie wynagrodzić te starania!