Palić czy nie palić – to pytanie mające często wymiar poniekąd egzystencjalny. W obliczu świadomości tego, jak negatywnie papierosy wpływają na nasze zdrowie odpowiedź wydaje się oczywista.

A jednak po papierosy wciąż sięga ponad 20% Polaków. Jak, więc skutecznie rzucić palenie i zadbać o własny organizm? Droga do pokonania nałogu bywa długa, ale korzyści z rzucenia palenia rekompensują wysiłek włożony w walkę z uzależnieniem. A warto się starać, bo przecież w tym przypadku gra toczy się o nasze zdrowie i życie.

W dobie trendu na bycie „fit”, palenie przestało być modne i stało się wręcz obiektem krytyki społecznej. Jeszcze całkiem niedawno największe gwiazdy Hollywood dumnie zaciągały się dymem papierosowym.

Dzisiaj, kiedy wzrosła świadomość na temat tego, jak bardzo negatywny wpływ mają wyroby tytoniowe na nasz organizm pokazywanie się z papierosem jest traktowane, jako coś wstydliwego.

Palenie papierosów jest dzisiaj piętnowane społecznie, a wyjść na przysłowiowego „dymka” można tylko w specjalnie oznaczonych miejscach. Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że korzyści z rzucenia palenia mają wpływ nie tylko na nasze codzienne życie, ale też na naszą zdrową przyszłość.

Statystycznie papierosy zabijają w ciągu roku około 6 milionów osób na świecie. Nie pozwól, żeby Twoi bliscy lub Ty znaleźli się wśród ofiar uzależnienia od nikotyny i po prostu zrezygnuj z papierosów.

Największe motywacje skłaniające do rzucenia palenia – znajdź swoją!

Argumenty o ochronie zdrowia wszyscy znamy dość dobrze, dlatego dzisiaj skupimy się na tym, jakie są inne korzyści z rzucenia palnia, które mogą być motywacją do rezygnacji z uzależnienia od nikotyny. Zacznijmy od aspektów finansowych, w końcu wiadomo, że to właśnie pieniądz rządzi światem, nie inaczej jest w świecie palaczy.

Paczka papierosów to koszt kilkunastu złotych, w przeliczeniu rocznym rezygnacja z palenia pozwoli Ci spędzić egzotyczny urlop w ciepłym miejscu lub kupić nowy telewizor. Warto, prawda? Skoro już jesteśmy przy aspektach finansowych, a powszechnie wiadomo, że czas to pieniądz, to skupmy się na tym, że rzucenie palenia pozwala równocześnie zaoszczędzić mnóstwo czasu, który można spędzić w dużo przyjemniejszy sposób niż marznięcie na balkonie z papierosem.

Ponadto rezygnacja z nikotyny pozwoli pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z ubrań i włosów, palce przestaną mieć żółty odcień, a skóra na twarzy nie będzie szara i nieestetyczna.

Pozostaje jeszcze jedna, niewątpliwie istotna dla palaczy kwestia – podczas świąt i rodzinnych uroczystości nie będziesz musiał/ła odpowiadać na pytania bliskich „Kiedy rzucisz palenie?”.

Oczywiście przytoczone wyżej przykłady benefitów płynących z rezygnacji z papierosów są tylko przykładowe i ich celem jest zobrazowanie tego, że każdy może odnaleźć własną motywację w walce z nałogiem.

Odzyskaj kontrolę nad własnym życiem!

Nierzadko pod rytuał palenia podporządkowujesz całe życie. Nocne wycieczki na stację benzynową, bo zabrakło papierosów czy też powroty do domu po zapomnianą paczkę, to tylko niektóre przykłady z życia palacza, które obrazują, jak silny wpływ wywierają papierosy na nasze codzienne czynności.

Śniadaniową przerwę w pracy też często zamiast na spokojnie spożyty posiłek poświęcasz na pospieszne wyjście z biura w celu zaspokojenia nałogu.  Dlatego rzucenie palenia to obietnica wolności i życia według własnych potrzeb oraz zasad, a nie pod dyktando nikotynowego uzależnienia.  Po prostu odzyskaj kontrolę nas swoim życiem!