Codzienność stawia przed nami kolejne wyzwania, a w tych życiowych przeprawach nierzadko towarzyszą nam papierosy. Stres związany z pracą, problemy rodzinne, kłótnia z przyjaciółmi… każdy moment staje się dobry, żeby zapalić. Jeśli jednak postanowimy rzucić palenie, będziemy zmuszeni na nowo poznać świat i relacje międzyludzkie bez papierosów. Na początku może się to wydawać trudne, jednak w ogólnym rozrachunku, z pewnością  ta nowa rzeczywistość jest dużo lepsza dla Nas i Naszych bliskich niż życie z papierosem. 

Lista korzyści z rzucenia palenia jest długa, jednak, żeby poznać te pozytywne efekty pokonania nałogu na własnej skórze, najpierw trzeba tego dokonać.

Jak to zrobić? Trzeba poznać różnego rodzaju techniki i preparaty wspomagają walkę z uzależnieniem, jednakże nic nie jest w stanie zastąpić silnej woli. Podejmując wyzwanie musimy pamiętać o tym, że przepis na sukces tak naprawdę tkwi w nas samych. Stanowcza decyzja i zmiana sposobu myślenia o nałogu, może być czynnikiem decydującym o rzuceniu palenia raz na zawsze.

Istotne jest również to, żeby zrozumieć,, iż papierosy wcale nie są nam potrzebne w codziennym życiu, a energia poświęcana na rytuał związany z paleniem może być spożytkowana w dużo ciekawszy sposób. Być może rzucenie palenia. będzie stanowiło dla Ciebie okazję do tego, żeby rozwinąć zainteresowania, zacząć aktywnie uprawiać sport lub po prostu spędzić miło czas w kinie lub teatrze bez natarczywej myśli, że musisz wyjść zapalić.

Papierosy to droga na skróty do pozornego uczucia radości, a prawdziwe szczęście nie uznaje półśrodków. Dlatego, jeśli chcesz faktycznie czerpać z życia to co najlepsze, zrezygnuj z papierosów i zadbaj o swój organizm.

Produkty z nikotyną, a podtrzymanie uzależnienia

Wrogiem każdego palacza jest uczucie głodu nikotynowego, to ono skłania nas do zapalenia kolejnego papierosa. W skutecznej walce z uzależnieniem tak ważne jest, żeby wyeliminować właśnie uczucie tego głodu. Podczas nikotynowej terapii zastępczej palacz nadal otrzymuje dawki nikotyny od której jest uzależniony.

W gruncie rzeczy, osoba starająca się rzucić palenie pozostaje sam na sam ze swoim przeciwnikiem, jakim jest uzależnienie od samej nikotyny. A problem warunkujący nałóg wciąż jest obecny…

Tabex – Twój sprzymierzeniec w walce z uzależnieniem

Przyjmuje się, że działanie uzależniające nikotyny jest związane z wydzielaniem dopaminy. Wzrost jej stężenia jest odpowiedzialny za uczucie przyjemności, obniżenie apetytu, zmniejszenie lęku oraz napięcia. Natomiast terapia cytyzyną pozwala stopniowo eliminować nikotynę, dzięki czemu możliwe jest rzucenie palenia bez objawów odstawienia nikotyny. W rezultacie zapobiega to dalszemu uzależnianiu i  w efekcie wspomaga skuteczne rzucenie palenia.

Tak właśnie działa lek Tabex zawierający alkaloid roślinny w postaci wspominanej cytyzyny, który pomaga pacjentowi stopniowo zmniejszać zależność organizmu od papierosów bez odczuwalnych objawów odstawienia nikotyny. Dzięki temu, jeśli szukasz sprzymierzeńca, który wesprze Cię w podjęciu walki o wolność od nałogu, Tabex będzie idealnym kompanem do wspólnej walki przeciwko uzależnieniu.

Pamiętaj jednak, że sam preparat nie pokona papierosów bez Twojej silnej woli i determinacji. Tabletka może być Twoim wsparciem i pomocą, jednak nie jest w stanie zrezygnować z uzależnienia za Ciebie.

Sposoby na rzucenie palenia są różne, jednak kluczowym aspektem każdej z tych metod jest odpowiednia motywacja i determinacja do tego, żeby odnieść sukces i zrezygnować z papierosów raz na zawsze.