Rzucenie palenia doskonale wpisuje się w modę na zdrowy tryb życia. W podejmowaniu każdego wyzwania najważniejsza jest odpowiednia motywacja. Dlatego, jeśli chcecie osiągnąć sukces, powinniście uwierzyć w to, że warto podjąć pracę i włożyć wysiłek w realizację swojego postanowienia.

Proces wychodzenia z nałogu można rozpocząć od wypisania wszystkich korzyści płynących z rezygnacji z papierosów na kartce, którą warto wyeksponować w widocznym miejscu. Dzięki temu w chwili słabości będziecie mogli sobie przypomnieć, o co tak naprawdę toczy się walka i dlaczego warto wytrwać w swoim postanowieniu…

Warto też poznać historię innych palaczy, którym udało się zerwać z nałogiem i którzy odzyskali harmonię, równowagę oraz świetną kondycję po rzuceniu palenia. Kolejnym krokiem jest realizacja celu…

Nie bądź niewolnikiem nikotyny, uwolnij się już dziś

Etapy rzucenia palenia są zróżnicowane.  Kiedy już podjęliśmy decyzję, że rezygnujemy z nikotyny, warto przeanalizować w jakich codziennych sytuacjach towarzyszy nam zazwyczaj papieros.  Wyodrębnienie takich chwil pozwoli nam oswoić pustkę, którą wywoła jego brak.

Uporczywa myśl o paleniu może pojawiać się w głowie palacza nawet co 2-3 minuty, dlatego najlepiej jest zainteresowanie papierosem przełożyć na zaangażowanie w czynność, którą w danej chwili się zajmujemy.

Jeśli palenie było dla nas sposobem na zabicie nudy, najlepiej będzie znaleźć nowe zainteresowanie, hobby. Spacer, zabawa z psem lub rozmowa telefoniczna z przyjaciółką też są skutecznym sposobem na przekierowanie uwagi na coś innego niż papieros, a przy okazji miło spędzimy czas.

Ponadto warto rozprawić się z mitami na temat uspokajających właściwości nikotyny i raz na zawsze uświadomić sobie, że palenie szkodzi. Wbrew temu, co sądzi większość osób uzależnionych od palenie papierosów zwiększa stres, ponieważ w momencie, kiedy w organizmie spada poziom nikotyny, a u osób palących nałogowo dzieje się tak kilka, a nawet kilkanaście razy dziennie, wówczas stajemy się rozdrażnieni, mniej skoncentrowani i podatni na zdenerwowanie.

Gdy rzucamy palenie warto znaleźć alternatywne metody walki z negatywnymi emocjami, takie jak medytacja, sport czy joga. Całkowite uwolnienie organizmu od nikotyny pozwoli pozbyć się raz na zawsze tej huśtawki nastrojów. Nie pozwól, by to nikotyna decydowała o Twoich emocjach i zrezygnuj z palenia już dziś.

Cytyzyna, czyli alkaloid roślinny w walce z uzależnieniem

Czym tak naprawdę jest cytyzyna i jaki jest jej udział w rzuceniu palenia? Ten roślinny alkaloid jest znany w lecznictwie od ponad 50 lat i pozyskiwany jest z nasion złotokapu zwyczajnego. Cytyzyna pobudza autonomiczny układ nerwowy, prowadząc do wyeliminowania przyjemności z przyjmowania nikotyny, dzięki czemu pozwala łagodzić objawy rzucenia palenia i zerwania z nałogiem tytoniowym.

Co ważne cytyzyna nie uzależnia. Cytyzyna  działa na receptory nikotynowe wspomagając stopniowe eliminowanie nikotyny, dzięki czemu możliwe jest rzucenie palenia bez objawów odstawienia papierosów. Jeśli więc szukacie preparatu, który wspomoże Waszą walkę z nałogiem to warto poznać Tabex. To dostępny w aptece bez recepty lek, którego substancją aktywną jest właśnie cytyzyna.

Ta mała tabletka o średnicy 0,5 cm pomoże zwiększyć Wasze szanse na wykreślenie papierosów z życia. Jeśli więc od miesięcy zastanawiacie się, jak skutecznie rzucić palenie, czas teoretyczne rozważania zamienić na czyny i faktycznie wykreślić  ze swojego życia uzależnienie od nikotyny oraz odetchnąć pełną piersią.