Kiedy podejmiesz ten ważny krok i zdecydujesz się na rzucenie palenia, więcej pieniędzy w portfelu będzie tylko kroplą w morzu korzystnych zmian, które na Ciebie czekają. Skutki rzucenia palenia to lepszy stan zdrowia, samopoczucia psychicznego i wyglądu.

Co się dzieje po rzuceniu palenia?

Organizm po rzuceniu palenia stopniowo zaczyna się regenerować. Z każdym kolejnym tygodniem Twoja kondycja i samopoczucie będą lepsze, a ryzyko wystąpienia groźnych chorób związanych z paleniem, mniejsze. Co ciekawe, pierwsze efekty rzucenia palenia pojawią się wkrótce po zgaszeniu ostatniego papierosa.

  • 20 minut później: zaczyna stabilizować się działanie układu krwionośnego.
  • Dobę później: wyostrzają się zmysły smaku i zapachu.
  • Tydzień później: skóra jest lepiej dotleniona, a w lustrze możesz zauważyć pierwsze oznaki większej elastyczności i lepszego nawilżenia.
  • Trzy miesiące później: pojemność płuc zwiększa się o około 30% i możesz cieszyć się lepszą kondycją.
  • Rok później: układ krwionośny jest w dużo lepszym stanie, a ryzyko zawału serca zmniejsza się o połowę.
  • 15 lat później: na tym etapie praca układu krążenia wraca do normy.

Pamiętaj, że korzyści z rzucenia palenia to nie tylko poprawa Twojego zdrowia, ale też zdrowia i samopoczucia Twoich bliskich, którzy nie będą musieli już dłużej wdychać oparów tytoniu. Wiele problemów typowych dla palaczy odejdzie też w zapomnienie. Przykłady? Nieświeży oddech, przesiąknięte tytoniem  włosy i ubrania, stres w sytuacjach, kiedy masz ochotę na papierosa.

Czy niektóre efekty po rzuceniu palenia są szczególnie ważne dla kobiet lub mężczyzn?

Przedstawiciele obu płci mają szansę poprawić jakość swojego życia dzięki życiowej zmianie, jaką jest rzucenie palenia. Niektóre zalety tej decyzji mogą być jednak szczególnie istotne dla pań albo panów.

Każdej kobiecie humor z pewnością poprawi świeży i zdrowy wygląd skóry. Cera po rzuceniu palenia ma mniej zmarszczek i wyprysków, kolejną korzyścią jest lepsze gojenie się ran. Rozstanie się z uzależnieniem powinno również pomóc w stabilizacji poziomu estrogenów – to hormony płciowe, których niskie stężenie skutkuje huśtawkami nastroju, przesuszeniem skóry i cieńszymi włosami.

Palenie papierosów może również ograniczać możliwości zajścia w ciążę oraz jest szkodliwe dla płodu, dlatego jeżeli planujesz dziecko, rozsądniej będzie rozstać się z uzależnieniem.. Podobnie powinni postąpić panowie, którzy chcą zostać ojcami.

Badania wykazują, że palacze częściej mają problemy z płodnością oraz życiem seksualnym na różnych poziomach. Obniżenie popędu płciowego, satysfakcji ze zbliżeń oraz problemy z erekcją to czynniki, które sprawiają, że sympatycy tytoniu współżyją dwa razy rzadziej niż ich niepalący koledzy.

Emocjonalne korzyści z rzucenia palenia

Dlaczego warto rzucić palenie? Jak widzisz, lista powodów jest długa, jednak możesz dodać do niej jeszcze kilka punktów. Rzucenie palenia wpłynie bowiem pozytywnie na to, jak postrzegasz siebie:

  • zyskasz poczucie odniesionego sukcesu, wiary w siebie i kontroli nad własnym życiem,
  • Twoim bliscy będą z Ciebie dumni,
  • poczujesz więcej energii do pracy i aktywności fizycznej.

Na rozstaniu się z nałogiem skorzysta też domowy budżet. Tydzień palenia kosztuje około 100 złotych tygodniowo, a jeśli palisz dużo, ta kwota jest jeszcze wyższa.

Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na podjęcie decyzji o pożegnaniu się z nikotyną raz na zawsze.  Jeżeli planujesz walkę z uzależnieniem sięgnij po lek, którego substancją aktywną jest innowacyjny alkaloid roślinny cytyzyna pozyskiwany z nasion złotokapu zwyczajnego.

Tabex® o którym mowa nie zawiera nikotyny ani antydepresantów, przez co nie uzależnia. A dzięki swoim unikalnym właściwościom zmniejsza zależność organizmu od nikotyny bez objawów jej odstawienia.

Tabex®  jest właściwym wsparciem w walce z nikotyną. Dlatego też im wcześniej zdecydujesz się odstawić papierosy przy pomocy odpowiedniego wsparcia, tym szybciej możesz spodziewać się wszystkich wymienionych wyżej korzyści.