O tym, że palenie szkodzi zdrowiu wie każdy palacz. A jednak papierosy to wciąż jeden z najpopularniejszych nałogów na świecie, z którego przykrymi skutkami zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dlatego warto przypomnieć sobie, jakie spustoszenie w organizmie czynią papierosy.

Choroby palaczy najczęściej dotyczą układu oddechowego i krwionośnego, jednak lista schorzeń dotykających osoby uzależnione od nikotyny niestety jest znacznie dłuższa. Papierosy mogą zwiększać m.in. ryzyko zachorowania na przewlekłe zapalenie oskrzeli, astmę oskrzelową oraz wiele innych.

Przede wszystkim palenie tytoniu ma silny związek zachorowań na nowotwory złośliwe oraz zwiększa ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia, zapalenie płuc czy gruźlicę.

Szczególnie niebezpieczne są zawarte w dymie papierosowym substancje smoliste. Wśród kilku tysięcy różnych związków nie brakuje takich, które mają toksyczne działanie na organizm. Dlatego warto, jak najszybciej pozbyć się szkodliwego nałogu i zadbać o właściwą kondycję organizmu!

„Cera palacza”, czyli jak palenie wpływa na wygląd zewnętrzny

Szara cera, nieprzyjemny oddech, żółte zęby, słabe włosy – tak nierzadko wyglądają nałogowi palacze. Poza ryzykiem chorób palenie papierosów wpływa również negatywnie na nasz wygląd zewnętrzny. Już po kilku latach nałogu na twarzy widać efekty regularnego sięgania po papierosy.

Ze skutkami palenia często nie mogą sobie poradzić nawet najlepsze preparaty do pielęgnacji twarzy, ponieważ najczęściej działają one na warstwę zewnętrzną, a papierosy powodują nieodwracalne zmiany w głębokich warstwach skóry.

Jeśli dotychczas mieliście wątpliwości, czy rzucić palenie, teraz odpowiedź powinna być jasna. Tajemniczy eliksir młodości nie istnieje, jednak jest sposób na to, by jak najdłużej zachować młody wygląd. Droga do pięknej cery, lśniących włosów i mocnych paznokci wiedzie przez całkowitą rezygnację z nikotyny.

Jeśli boisz się początkowych objawów rzucenia palenia i porażki, możesz sięgnąć po lek dostępny bez recepty – Tabex, który stopniowo odzwyczaja organizm od nikotyny. Warto zrobić pierwszy krok i poznać na własnej skórze korzyści rzucenia palenia!

Odetchnij pełną piersią! Wpływ papierosów na płuca, POCHP

Dym papierosowy zawiera kilka tysięcy związków, które z każdym zaciągniętym „dymkiem” przedostają się do płuc palacza. Mimo to, co najmniej 9 milionów Polaków każdego dnia sięga po papierosy… Pewne jest, że substancje smoliste szkodzą płucom.

Palenie nie tylko zwiększa ryzyko zachorowania na raka płuc, ale jednocześnie może powodować przewlekłą, obturacyjną chorobę płuc (POCHP). Na POCHP zapadają także bierni palacze, co jest szczególnie niebezpieczne dla dzieci, których rodzice na co dzień palą tytoń.

POCHP – to obcobrzmiąca choroba polegająca na zwężeniu dróg oddechowych, co utrudnia przepływ powietrza przez płuca. Chory ma trudności przede wszystkim przy wydychaniu powietrza z płuc, jak również przy jego nabieraniu.

Osoba, która doświadcza tej ciężkiej choroby oskrzeli odczuwa duszność, ucisk w klatce piersiowej i często słyszy własny świszczący oddech. W Polsce na POCHP cierpi 2 mln dorosłych osób, a co roku 15 tys. umiera z tego powodu.

Jeśli, więc chcecie rzucić palenie, ale szukacie ku temu odpowiedniej motywacji, to chęć zapobiegania tej okrutnej chorobie jest doskonałym argumentem skutecznie motywującym do walki z uzależnieniem, a dostępny w prawie każdej aptece lek Tabex pomoże Wam w tej trudnej walce!